Pescuit 
 

Cupa Prieteniei - Echipe 2018

Cupa Prieteniei - Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 28 Aug 2018, 22:38

Data: 22.09.2018
Locatia: Balta Ferma de Crap Diosig
Taxa: 40 lei
Locuri: 10 locuri - 5 echipe (max 12 locuri a cate 6 echipe, in caz ca sunt mai multi doritori)


Obligatoriu trebuie sa fie numar par de concurenti pt a face echipele!


Regulament

Acesta este un concurs pe echipe, dar unul diferit, si anume:
- Echipele a cate 2 concurenti se va forma in urma tragerii la sorti in ordine alfabetica
- Pentru formarea echipelor vor fi dublate numerele de la 1 la 6; cei care au extras 1 vor fi o echipa, cei care au extras 2 vor fi o alta echipa si tot asa pana la formarea celor 6 echipe.
- Pista va avea 2 sectoare – A si B
- Concurentii fiecarei echipe va trage la sorti sectoarele in care vor pescuii, A sau B.
- Daca un coechipier trage la sorti cap de stand, celalalt coechipier nu va mai avea sansa la cap de stand, pt a nu trage fiecare din echipa cap de stand
- Clasamentul general va fi in functie puntele cumulate pe sectoare si cantitatea totala capturata pe echipa (concurentul din sectorul A+ concurentul din sectorul B)
- Premii vor fi cupe, cate 2 pt echipele de pe podium
- Puncteaza toate speciile de pesti

Obligatoriu!!! Fiecare concurent sa aiba asupra lui:
- Juvelnic Minim 3m
- Degorjor
- Saltea de primire si Spray antiseptic* (in caz de exemplare mari)

Stilul de pescuit va fi tematic:
- Rubeziana

Nada:
- nada 20L umectata si sitata
- momeala vie max 2,5L
- momeala pt carlig : viermi, rame, casteri, porumb
*FARA FUII / LARVE
**NU ESTE PEMIS CU MOMEALA ARTIFICIALA IN CARLIG ( PORUMB SILICORN , RAME SILICON, LARVE, VIERMI SILICON ETC.)
***INTERZIS FIRELE TEXTILE


Program:

07:00 - 08:00 - prezenta ,sedinta tehnica, tragerea la sorti pt echipe, ordine si standuri
08:00 - 09:50 – intrarerea in standuri, pregatirea , verificarea echipamentului , a nadei si a momelii
09:50 - 10:00 - nadirea grea
10:00 - 15:00 - start concurs
14:55 - 15:00 - ultimele 5 minute
15:00 - 16:00 - final concurs, cintarirea capturilor , alcatuirea clasamentului, servirea mesei si premierea castigatorilor

La masa se vor servii mititei.

Taxa trebuie achitata personal pana in data de 19.09.2018 la Vaida Bogdan tel 0740941368, primi 10 care achita taxa sunt considerati participanti, in cazul in care sunt mai multi doritori se mai poate adauga maxim 2 locuri, in total 12 locuri a cate 6 echipe.
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Re: Cupa Prieteniei pe Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 28 Aug 2018, 22:49

Lista de intentie:

1. Craciun Ovidiu
2. Vaida Bogdan
3. Cristian Malita
4. Heghedus Zoltan
5. Mester Atyila
6. Harabula Sany
7. Szilagyi Zsolt
8. Tamasan Ovidiu
9. Dinu Vlad
10. Pop George
11. Miclea Vasile
12. Haidu George
13. Messer Tiby
14. Barakonyi Fery
15. Tudor Octavian
16. Huttner Iosif
17. Ilea Dorin
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Re: Cupa Prieteniei pe Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 29 Aug 2018, 16:41

Lista participanti:

1. Tamasan Ovidiu - ACHITAT
2. Dinu Vlad - ACHITAT
3. Craciun Ovidiu - ACHITAT
4. Vaida Bogdan - ACHITAT
5.
6.
7.
8.
9.
10.
_ _ _ _ _ _ _ _
11.
12.
__________________________|
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Re: Cupa Prieteniei pe Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 30 Aug 2018, 10:15

Lista participanti:

1. Tamasan Ovidiu - ACHITAT
2. Dinu Vlad - ACHITAT
3. Craciun Ovidiu - ACHITAT
4. Vaida Bogdan - ACHITAT
5. Heghedus Zoli - ACHITAT
6. Malita Cristian - ACHITAT
7.
8.
9.
10.
_ _ _ _ _ _ _ _
11.
12.
__________________________|
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Re: Cupa Prieteniei pe Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 31 Aug 2018, 08:45

Lista participanti:

1. Tamasan Ovidiu - ACHITAT
2. Dinu Vlad - ACHITAT
3. Craciun Ovidiu - ACHITAT
4. Vaida Bogdan - ACHITAT
5. Heghedus Zoli - ACHITAT
6. Malita Cristian - ACHITAT
7. Szilagyi Zsolt - ACHITAT
8. Barakony Feri - ACHITAT
9. Messer Tibi - ACHITAT
10. Harabula Sandor - ACHITAT
_ _ _ _ _ _ _ _
11.
12.
__________________________|
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH

Re: Cupa Prieteniei pe Echipe 2018

Mesaj necititde bogdy24 » 05 Sep 2018, 12:25

Lista participanti:

1. Tamasan Ovidiu - ACHITAT
2. Dinu Vlad - ACHITAT
3. Craciun Ovidiu - ACHITAT
4. Vaida Bogdan - ACHITAT
5. Heghedus Zoli - ACHITAT
6. Malita Cristian - ACHITAT
7. Szilagyi Zsolt - ACHITAT
8. Barakony Feri - ACHITAT
9. Messer Tibi - ACHITAT
10. Harabula Sandor - ACHITAT
11. Mester Attila - ACHITAT
12. Miclea Vasile - ACHITAT
__________________________|
Avatar utilizator
bogdy24
Moderator Global
 
Mesaje: 531
Membru din: 07 Feb 2014, 12:49
Localitate: Oradea BH


Înapoi la Concursuri de pescuit stationar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron